איך לעבור ראיון עבודה טלפוני ?

אוקטובר 3, 2013

סביבת השיחה – תפסו אתכם בזמן לא נוח או מקום שאתם לא יכולים לדבר? עדיף לבקש מהמראיין לחזור אליו בעוד מספר דקות ולא לשכוח לקחת את מספר הטלפון, עדיף לדחות את השיחה מאשר לנהל אותה במקום שאתם לא מרגישים בנוח.

איך לנהל את השיחה – הגעתם למקום שאתם מרגישם נוח לדבר שיחה חשובה עם המראיין שלכם אנחנו צריכים להתייחס לשיחה הזאת כאילו היא ראיון עבודה מול המעסיק ולא סתם לקיחת פרטים, זכרו שבודקים אתכם גם בפרטים הקטנים ביותר. חשוב להקשיב בניחותה ובתשומת לב מרובה למה ששאולים אתכם, דברו בקול צלול, ברור, באדיבות ובנעימות. תנו למראיין להרגיש חשוב.

דברו רק על מה ששואלים אתכם. אל תתחילו לספר למראיין דברים אחרים ושהוא לא שאל אתכם יש לנו נטייה לא להקשיב לשאלה בשלומותה ולתת תרגום אחד בתשובה שלנו, אל תהיו רשמיים מדי, אבל גם לא קלילים על תנסו להיות חבר של המראיין תזכרו שהוא צריך לקבל החלטה עם להזמין אתכם לשלב הבא.

תתכוננו לראיון טלפוני – מראיין נוטה לשאול שאלות שחוזרות על עצמן וכל זה על מנת לראות מה אתם עונים, מומלץ להיות מעודכנים ולזכור לאן שלחתם קורות חיים, להכין רשימה מעודכנת שתמיד תהייה איתכם עם הערות ושאלות לגבי כל משרה שאתם מעוניים בא על מנת שכשתענו לשיחה תדעו בדיוק באיזו חברה או תפקיד מדובר.

הכנתם שאלות? בשיחה המקדימה לראיון עבודה אתם יכולים גם לשאול שאלות וכל זאת בתנאי שאתם יודעים במה מדובר ומוכנים לשיחה, הראיון גם מאפשר לכם לנסות לדלות פרטים על המראיין הבא שאותו אתם אמורים לפגוש וכל זאת בתנאי שהזמינו אתכם לפגישה נוספת, הפרטים האלה גם יעזור לכם לדעת האם המשרה מתאימה לכם והאם אתם בכלל מעוניינים להמשיך לראיון הבא.

רוצים לעבוד תראו זאת! תנו למראיין את ההרגשה כבר בטלפון שאתם מאוד מעוניינים במשרה ושתשמחו להגיע לראיון עבודה. הניעו את השיחה לקראת המטרה, כדאי שגם יהיה לכם יומן בהישג יד כדי שתוכלו למסור בזמן אמת תשובה לגבי מועד הגעה נח לראיון עבודה.