אתגרי התעסוקה המאפיינים את אמצע החיים

תגובות 0 על ידי בתוך אימון למציאת עבודה
פברואר 3, 2014

הכתבה המאלפת של מיקי חיימוביץ' על מצב האבטלה בישראל, ששודרה בערוץ 2 בטלוויזיה, מלמדת כי שיעור האבטלה האמיתי במדינת ישראל הוא כ-15%, ולא כ-7% כפי שטוען משרד האוצר. מאחורי המספר הזה, טוענת חיימוביץ', עומדים עשרות אלפי מובטלים, ביניהם רבים הם בני מעמד הביניים שיושבים בבית שנה ולפעמים שנתיים. הגיל המועד לפיטורין בישראל יורד כל הזמן ועומד עכשיו בהרבה מאוד תחומים על גיל 40.
אחד המרואיינים בכתבה, גבר משכיל בשנות הארבעים לחייו אף טוען לגבי קו העוני "אני שם. קצת יותר עמוק אפילו". מרואיינת אחרת מדגישה כי "אנשים אלה לא רק הופכים להיות אנשים שאין להם הכנסה, הם אנשים שכל הביטחון העצמי שלהם מתרסק".
חוקרים בארצות הברית מעמידים דברים על דיוקם לגבי מיתוסים שמלווים את גילאי אמצע החיים. לטענתם, אין תקופת חיים אחרת שנגועה בכל כך הרבה מידע שגוי כמו גילאים אלה. קרוב לוודאי שכל מי שחווה חיפוש עבודה במרכז, בהנחה ששם הזדמנויות התעסוקה גדולות יותר, או שלח לא פעם קורות חיים למעסיקים פוטנציאליים, מבין ויודע במה דברים אמורים.
הפסיכולוג Orville Gilbert Brim, PhD, טוען כי מבחינת מיפוי ההתפתחות האנושית, אמצע החיים (השנים בין גיל 30 ל-70 כאשר במרכזם גילאי 40 עד 60), הוא השטח שהכי פחות מופה.
שלא כמו מחקרים רבים שהתמקדו בילדות, בגיל ההתבגרות או בגיל השלישי, מידע לקוי ולא בר תוקף נותן לאנשים רעיונות שגויים לגבי השאלה מה באמת קורה לאדם בגילאי אמצע החיים.
צוות החוקרים בראשותו של Brim השלים לאחרונה מחקר ארוך שבו הם חושפים נתונים שמאתגרים את הסטריאוטיפים שנוגעים למשבר אמצע החיים, מצוקה בגיל המעבר ותסמונת התרוקנות הקן.
החוקרים והפסיכולוגים ממשיכים לספק מידע נוסף על שלב זה בחיים שממנו התעלמו החוקרים במשך זמן רב תוך שהם מתמקדים בשינויים הדרמטיים יותר שמתרחשים מוקדם ומאוחר יותר בחיים. חוקרים אלה בחנו גורמי לחץ שייחודיים לאמצע החיים, זיהו גורמים שמסייעים לחזות גיל עמידה בריא ומחפשים סימנים לירידה בקוגניציה. באופן כללי הממצאים מהווים חדשות טובות בכל מה שקשור למצב הפיזי והנפשי של קבוצת אוכלוסייה זו.
בישראל, אתגרי התעסוקה שמאפיינים את אמצע החיים, מושפעים מצד אחד ממצב התעסוקה הקשה בארץ ומצד שני מהיכולת הפיזית והקוגניטיבית הטובה של בני הארבעים והחמישים.
ידועה האמרה ש"הדבר היחיד הבטוח בחיים הוא השינוי". לכן, כדי להיענות לאתגרי התעסוקה הלא פשוטים בישראל, צריך גם להתמודד עם היכולת לערוך שינוי בחיים, ובעיקר שינוי בקריירה.
לא מעט מיתוסים מלווים את הצורך בשינוי קריירה, וביניהם:
מיתוס מספר 1:
אני מבוגר מדי מכדי לערוך שינוי בקריירה.
האמת היא שלעולם לא תוכלו לעשות שינוי מוצלח בקריירה, אם לא תשנו את התפיסה שלכם ביחס ליכולות ולמסוגלות שלכם. לפעמים, תידרשו לעשות חשבון נפש נוקב כדי להבין איך ולאן אתם רוצים להוביל את השינוי בקריירה שלכם. אבל זה אפשרי, ואף פעם לא מאוחר מדי.
מיתוס מספר 2:
אם אעשה שינוי בקריירה אצטרך להתחיל שוב בתחתית.
האמת היא שלא תיכנסו לשוק העבודה חסרי ניסיון וטירונים. כבר צברתם קורות חיים מרשימים וענפים, מגוון מרשים של כישורים, ורכשתם חוכמה מקצועית במשך השנים. לכן, חשוב לשווק את הנכסים הללו בראיון הבא שלכם. המיומנויות שגרמו לכם להצלחה בעבודה הקודמת, עשויות להתאים גם לקריירה החדשה. האמינו בדברים ושכנעו את עצמכם ואת המראיין, כדי שתוכלו לעמוד בתחרות מול אנשים צעירים יותר.

מיתוס מס' 3:
אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים.
האמת היא שעקומת הלמידה קיימת בכל קריירה חדשה שתנסו. אבל האם האתגרים החדשים שמציב בפניכם המקצוע החדש, אינם חלק מהסיבה שבגינה אתם מחפשים שינוי זה? מלכתחילה קבלו את העובדה שההכשרה במיומנויות החדשות עלולה להיות מתסכלת וקשה, כך תוכלו להפוך את השליטה באתגרים אלה למהנה יותר.
לבסוף, אם מיתוסים אלה מונעים מכם לרדוף אחרי שינוי הקריירה באמצע החיים, הרחיבו את החשיבה שלכם לגבי היכולות שלכם, במקום להתמקד במה שעוצר אתכם.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. שדןת חובה מסומנים *