טיפים לראיונות עבודה

תגובות כבוי על ידי בתוך אימון לראיון עבודה
אוקטובר 3, 2013

השלב הקריטי שרוב המועמדים נוטים להקל ראש בו.
בשעה טובה זומנת לראיון עבודה בארגון או בחברה שפנית אליהם.
כדי שהראיון יהיה מוצלח חשוב לבצע מספר תהליכים .

  1. לקבל את מירב הפרטים על מקום הראיון ודרכי ההגעה למקום.
  2. לאסוף פרטים על המראיין עצמו מה תפקידו בחברה, אפשר כבר בזמן שיחת הטלפון אם מי שמזמין אתכם לראיון, לשאול מי המראיין ומה תפקידו, כמו כן ניתן לאסוף פרטים עליו תוך שימוש בגוגל או אתרים רלוונטיים אחרים באינטרנט ו\או קטעי ארכיון מעיתונות כלכלית ו\או עיתונות מקצועית אחרת או לחילופין מידע שניתן לדלות מקולגות מאותו תחום עיסוק.
  3. איסוף מידע מודיעיני על הארגון או החברה שבה מתראיינים, המבנה הארגוני של החברה, תחומי העיסוק שלה, היקפי פעילות ומחזורים כספיים, פעילות עסקית עם חברות אחרות, תוך שימוש במידע גלוי המופיע באינטרנט ובעיתונות.
  4. איסוף מידע על התפקיד עליו אנו מתמודדים, במידת האפשר לברר מי מילא את התפקיד עד היום ולמה הוא עוזב, מה הדרישות המפורטות לתפקיד, מה מיקום התפקיד בהיררכיה הפנים ארגונית, מי הנפשות הפועלות בארגון, כל יעזור לכם להבין את הארגון יותר טוב ולהגיע לראיון העבודה מוכנים.
  5. לראיון נבוא בקוד לבוש מתאים. המשפט ההופעה עושה את האדם יש לו חשיבות מרובה והיחס שהפגנתם כלפי המראיין שלכם בהופעתכם יש השלכות לגבי היחס שאתם עשויים לקבל ממנו.
  6. חשוב להפנים כי תהליך הראיון הוא גם תהליך מכירה, אנו למעשה מוכרים את היכולות והכישורים שלנו, ולכן חשוב שנגיע לראיון מוכנים כמה שיותר.
  7. לראיון נגיע בתזמון של עד 5 דקות לפני מועד הראיון (לבחון את המקום, להוריד לחץ) כדאי שניקח מקדם זמן של שעה עד שעתיים, לא תמיד הראיון מתחיל בזמן ולא תמיד הראיון ניגמר בזמן.
  8. התמודדות אם לחץ לפני ראיון- אפשר להשתמש גם באנשי מקצוע שיכולים לעזור בעזרת סימולציות לפני הפגישה וגם לתת רוח גבית, כמובן שאפשר לעשות זאת גם לבד.