טיפים לשינוי קריירה מוצלחת

תגובות כבוי על ידי בתוך אימון לפיתוח קריירה
אוקטובר 3, 2013

שינוי קריירה הוא מושג שבעבר לא התייחסו אליו בכלל בשנות ה80 אנשים שהיו נכנסים למקום עבודה בדרך כלל התמידו בו כל חייהם ולא חשבו בכלל לשנות או להחליף מקום עבודה, אלא אם המקום פשט את הרגל או ניסגר ומחוסר ברירה נאלצו לחפש מקום אחר ובדרך כלל כולם היו מרוצים כי לא הייתה ברירה אחרת.
אבל היום זו אופרה אחרת לגמרי…
היום אנחנו צריכים להתמודד עם קצב שינויים מהיר יותר המידע זמין יותר, הטכנולוגיה מתקדמת במהירות הבזק ואנחנו צריכים להתקדם באותו קצב, מי שנישאר מאחור מוצא את עצמו מהר מאוד בלי עבודה.
היום גם מגוון המקצועות הוא גדול ולכל מקצוע שהיה פעם ענף אחד יש היום תתי מקצועות, אנחנו צריכם להתמקצע בכל תחום, פעם עורך דין היה עורך דין לכל דבר ועניין, היום אם ההתמחות של עורך הדין הוא בפלילים, עורך הדין לא יוכל לעבוד במשרד שעוסק בתחום אחר, אלא אם אנחנו נרצה להתחיל מהתחלה.
רמת החיים עלתה ואנחנו רוצים יותר ומהר יותר.
כל אחד שלא יתמודד עם השינויים ולא יוכל להתאים את עצמו למצבים חדשים לא יוכל להתקדם ויותר גרוע יצטרך להתמודד כל הזמן עם חיפוש עבודה אחרת ופשוטה יותר.
ברור לנו שזה לא תהליך פשוט שבאופן טבעי לא בא לנו לעשות אותו.
כל אדם שצריך להתמודד אם שינוי נילחץ ובדרך כלל נוטע לוותר כי הוא תופס את זה כאיום

אז מה עושים?
1.    לפתח מודעות ליכולותינו האמיתיות כבני אדם ולעסוק בפיתוח האישי שלנו בכלל וכבעלי מקצוע בפרט.
2.    לבדוק באמת חשוב לנו בחיים? מה אנו אוהבים לעשות? במה אנו טובים? מה יש לנו לתת לעולם? מה נותן לנו משמעות בחיים?
3.    לזנוח את מה שמקובל, את הסיבות מדוע "לא" ואת הנסיבות של החיים שתמיד, אבל תמיד, מפתות אותנו לדחות דברים ולהתפשר על פחות…
4.    לקחת סיכונים מחושבים, מי שלא לוקח סיכונים לא מצליח להגיע למקום שהוא היה רוצה להיות, קחו סיכונים! העזו, יזמו, עשו דברים בלתי שגרתיים ולאורך זמן גישה זו תניב לכם הצלחות רבות..
5.    לפעול בנחישות ולא לוותר כי מבלי נחישות לא ניתן להשיג את המטרה, כרץ מרתון,,, שבכלל התחלתי לרוץ בגיל חמישים וארבע, אני יודע שאם לא הייתי נחוש ועל רצון עז לא יכולתי להתגבר על הקשיים שבדרך, ויש כאלה הרבה, לא היה לי כל סיכוי  להשיג את המטרה.
6.    והטיפ הכי חשוב הוא לשמוע ל"אינטואיציה" שלכם,  זאת עובדה שיש לנו תחושות בטן שאומרות לנו לעשות משהו ואנחנו נסוגים ולא פועלים בהתאם.

ואני רוצה לדבר גם על הפרקטיות וההילה שאופפת מספר מקצועות שגורמת לנו לפעמים לעשות את השגיאה החמורה ביותר וללכת אחרי "הכסף" ואז אנחנו בדרך כלל סובלים פעמים, פעם אחת אנחנו עושים משהו שאנחנו לא אוהבים, ופעם שנייה אנחנו גם לא מרוויחים מספיק כסף כפי שחלמנו.
הכסף הוא לא המטרה אלא תמיד התוצאה של כישורים טובים, שבאים לידי ביטוי בביצוע מעולה ומביאים ערך רב לזולת.
ולכן ההמלצה שלי לכו תמיד על מה שאתם אוהבים לעשות, גם אם זה ניראה בהתחלה שלא ניתן לעשות שם כסף, כי,,, אם אנחנו טובים במה שאנחנו עושים וגם אוהבים את מה שאנחנו עושים, אנחנו נימצא גם את הדרך לעשות כסף.
לכן, התרכזו במה שאתם טובים בו, במה שאתם אוהבים, בצעו אותו בנחישות, בהתמדה ובמצוינות, אל תשכחו תמיד לתת ערך רב ללקוחות שלכם, וכך גם תהיו עשירים. וכן, כל אחד מסביבכם הוא לקוח שלכם…