כללים בניהול קריירה

תגובות כבוי על ידי בתוך אימון לפיתוח קריירה
אוקטובר 3, 2013

איך לנהל את הקריירה לאורך זמן

ניהול קריירה הוא צורך של כל אחד ואחד מאיתנו קריירה מוצלחת לא מתנהלת מעצמה כפי שהיא לא צצה מעצמה, על מנת לנהל קריירה צריך להיות מודע לכך וצריך להתאמץ נכון לפעמים צריך גם מזל אבל אני טוען שעל מנת שהיה לנו מזל אנחנו צריכם לקנות את הכרטיס המזל בדרך כלל לא מגיע לבד.

אז מה עלינו לעשות?

1.    אנחנו צריכים לבחור את התחום שבו אנחנו רוצים לעשות קריירה.
2.    לא לבחור תחום שמישהו אמר לכם שאפשר לעשות שם הרבה כסף.
3.    לא לקחת סתם עבודה כי אין לכם משהוא אחר לעשות כדאי להמשיך ולהתאמץ ולמצוא את הדבר שאנחנו באמת רוצים, ואם צריך כסף נעבוד במלצרות או בחלוקת עיתונים.
אנחנו מבלים חצי מהחיים שלנו בעבודה ולכן חשוב ביותר שאנחנו נעבוד במקום עבודה שכייף לנו ואנחנו רוצים לחזור לשם כל יום (זה חלק מהאושר שלנו).
אז עם אתה עורך דין ואתה הלכת ללמוד את זה כי ההורים שלך לחצו או שמישהו אמר לך שאפשר לעשות שם כסף או שחשבת שזה מקצוע עם הרבה מאוד יוקרה ועכשיו הסתבר לך שזה לא מה שאתה רוצה על תחכה 10 שנים על מנת לעשות הסבת מקצוע מיד בהתחלה תעצור ותשנה כיוון אחרת תמיד תתחיל מההתחלה.

כניסה לארגון

1.    למד את הארגון אליו אתה ניכנס
2.    הקשב היטב לכל הסובבים אותך
3.    זהה את האנשים המשפעים
4.    תתמקצע בתחום אליו אתה ניכנס
בדרך כלל שאנחנו נכנסים לעבודה חדשה אנחנו מיד שוקעים בעבודה לא שמים לב מה הולך לידנו לא מקשיבים נותנים עצות על מנת להראות שאנחנו יודעים יותר טוב לפעמים גם מתווכחים כל זה גורם לנו גם להרגיש לא טוב לאחר זמן מסוים וגם להעמיד בפנינו הרבה מכשולים בעתיד.

תפקיד

מה אומר לנו התפקיד שאנחנו עושים בארגון, זה אומר שכל עוד אנחנו מרגישים טוב והתפקיד שלנו מספק אותנו אנחנו נאחז בו, ממש לא… זהו אחת הטעויות שהרבה מאוד אנשים עושים במהלך הקריירה שלהם, בדרך כלל זה בא "מחסם הנוחות" או מעצלנות לפעול, ואז אנחנו מגלים שאחרים התקדמו ואנחנו נשארנו באותו מקום, הגדירו לעצמכם מה פרק הזמן שלאחריו הדברים צריכים להשתפר מבחינתכם. אם הזמן חולף והבעיות לא, חפשו עבודה במקום אחר. אם אתם נהנים, מתעניינים, מתוגמלים, ומתקדמים,   אתם עדיין במקום הנכון.

מטרות

אחד הדברים הראשונים שאני עושה שאני ניכנס לארגון אני ממפה לי את הארגון ובודק לאן אני יכול להתקדם אני לא מחכה שלוש שנים ואז מתחיל אני עושה במידי וכן הלאה כשאני מקבל תפקיד חדש אני שוב מסמן לי את המטרה החדשה.
ועל תגיד "טוב לי איפה שאני, אין לי כוח להתעסק במה שיהיה".
ואנחנו לא יכולים לא לקבוע את התפקיד הבא בין אם התפקיד הבא שלך בתוך הארגון או מחוצה לו, בתחום שלך או בתחום קרוב.
אם העבודה הבאה היא בתחום אחר, גם לשם מן הסתם יש מסלול ואתה צריך לסמן אותו כדי שתגיע למקום הנכון, אחרי שסימנת לך נקודת שאיפה, העיניים שלך צריכות להיות מכוונות לשם.

קשרים

Networking  זהו המפתח לכל מה שאני כותב עד עכשיו ככל שאנחנו נייצר יותר קשרים ככה יהיה לנו יותר קל להתקדם ובעצם העבודות יגיעו אלינו ואנחנו לא נצטרך לרדוף אחריהם.
כל מפגש היא הזדמנות ליצר Networking  שעשויה ליצר הזדמנויות בשלב מאוחר יותר

פעילות

אנחנו צריכים להיות כל הזמן מחוברים לשוק העבודה שבו אנחנו מעורבים, הרבה פעמים נקרים הזדמנויות שאנחנו לא יודעים עליהם כי אנחנו לא מעורבים בתחום מספיק, לדוגמא: ללכת לכנסים להתחבר עם אנשים מארגונים אחרים, להיות מחוברים לאתרים שקשורים לחיפוש עבודה, (אפשר גם לראות מה קורה בארגון שלכם) או אתרים חברתיים, לקבוצות וכו'.

 מותג

אם הינו עצמאים, ואנחנו הולכים למכור מוצר, הדבר הראשון היה עולה במוחנו איך אנחנו נגרום למוצר שלנו להיות מותג ידוע שכל אחד ירצה אותו, למשל "איפון" מותג שכל אחד רוצה, במקרה הזה אנחנו המותג וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות לגרום לנו להיות מותג, אתם יכולים לעתיק "מסטיב גובס" העולם היום תחרותי ביותר ואם אנחנו לא נעשה זאת, מישהו אחר ייקח את מקומנו.
אתם צריכים לוודא שיבחינו בכם, יכירו ויעריכו את יכולותיכם ולא פחות חשוב – יזכרו אתכם. ניהלתם פרויקט מיוחד? פתרתם בעיה מורכבת? השקתם מוצר מצליח? לקיחת קרדיט על עבודה שביצעתם אינה שחצנות אלא הכרח קיומי בעולם העבודה של היום.

יש לי חלום

כן לכולנו יש חלומות ואנחנו פשוט פוחדים להגיד אותם אפילו במחשבה שלנו הרבה מאוד מתאמנים שאני שואל אותם מה החלום שלהם התשובה תהיה אני לא יודע אין לי חלום אף פעם לא היה לי חלום כמובן שהדברים האלה לא נכונים לכל אחד מאיתנו יש חלום אבל הפחד מניע אותנו ולכן אנחנו לא מעיזים אפילו לחשוב עליו.
אז זהו לא צריך לפחד חלום זהו החזון שלנו ואנחנו גם לא חייבים להשיג אותו אבל כן להתקרב אליו.
קחו לדוגמא את ביל גיטס שבתחילת דרכו חלם על כך שהוא ייצר תוכנות שישפיעו על כל העולם.

עשה

הרבה פעמים אנחנו רוצים לעשות דברים אבל דוחים אותם ובסוף לא עושים ואז אנחנו מבינים שהייתה לנו הזדמנות שלא ניצלנו אותה ובעצם חמקה לנו בין הידיים, כולם נתקלים בהזדמנויות, חלק מנצלים אותן וחלק לא מזהים אותן, האירוע העסקי שלא הלכת אליו כי לא היה לך חשק? הזדמנות מפוספסת, האיש שישב לידך בטיסה ולא הצגת את עצמך בפניו? הזדמנות מפוספסת, עלית עם המנכ"ל במעלית וכל מה שאמרת זה בוקר טוב ….?  וגם זה לפעמים לא קורה.
אנחנו צריכים לנהל את הקריירה שלנו ולא לשבת בחיבוק ידיים עם תתנו לקריירה להתנהל מעצמה לא תגיעו לשום מקום, אני שמעתי הרבה מאוד מתאמנים שאומרים לי, אני עושה עבודה מצויינת הבוס שלי מאוד מרוצה ממה שאני עושה אבל אני לא מבין למה הוא לא מקדם אותי.
ומה אתם חושבים שבוס לא מקדם אתם?

אז איך לנהל נכון את הקריירה שלך?

אז ניהול קריירה דורש הרבה תשומת לב לפרטים הקטנים ולפרטים הגדולים, לנהל קריירה זה אומר להיות ממוקד, לדעת מה רוצים, אין זבנג וגמרנו – זאת עבודה שצריך לטפל בה כל הזמן, וככל שיעבור הזמן זה יהפוך להיות חלק מאיתנו ואנחנו נעשה זאת באופן אוטומטי כמו בכל דבר שאנחנו עושים בחיים, ההרגלים וההתנהגויות שלנו יכולים להשתנות, הבעיה העיקרית היא שצריך להתאמץ וזה הרבה מאוד אנשים לא אוהבים לעשות או שאין להם את האומץ.
אני מאמן אנשים לקריירה כבר הרבה מאוד זמן וידע איך לקחת את המתאמנים למקום שהם רוצים להגיע, ובדרך כלל לגרום לראות את המקום הזה, כמו שאמרתי מתאמנים מגיעים אלי בגלל שהם חשים אי נוחות בעבודה, ולא תמיד הם יודעים לפרש את זה נכון, הרבה מהם פשוט מתפטרים וגורמים לעצמם נזק בלתי הפיך, לכן עדיף הרבה פעמיים להיפגש עם איש מקצוע שיעזור לכם להבין איך ומה לעשות, בדרך כלל התובנה הזאת נמצאת אצלנו, אבל אנחנו לא יודעים לשלוף אותה.