למה לא חוזרים אליכם?

אוקטובר 12, 2013

למה לא חוזרים אליכם?
התעלומה הגדולה ביותר היא מה, לעזאזל, קורה לקורות החיים שלנו שנייה אחרי הלחיצה על כפתור ה SEND.
או שנכון יותר לשאול: מה לא קורה להם?
היום אחת מהבעיות שאנחנו חווים היא שאנחנו שולחים מאות קורות חיים ולא רואים תוצאות.
והסיבה העיקרית היא שהיום קל מאוד לכל מחפש עבודה לשלוח קורות חיים (רק לחיצת כפתור).

אז למה זה קורה?
כיוון שאין לנו מושג מה קורה אם קורות החיים שלנו לאחר שאנחנו שולחים…נוצר אצלנו הרושם כשאין תגובה משום מעסיק שמשהו לא בסדר אצל הצד המקבל, לרוב אני שומע מלקוחתי שהם שלחו דרך אתר מסוים וכנראה זה לא עבר לאן שצריך, ובכן אני יודע שרוב האתרים אינם מתערבים בשליחה שלכם הם בסך הכל משמשים כתחנת מעבר וכמחסן עבורכם, לפעמים גם נשמעים הטענות שהחברות עושות פרסום דרך המודעות ולא באמת צריכים עובדים, גם האמירה הזאת מופרכת היום, בעבר זה היה נכון כשהפרסום היה בעיתון.
זה נכון שיש אחוז מסוים של מעסיקים שהאשמה מונחת על כתפיהם ושהם לא מספיקים לקרוא את קורות החיים או שיש להם תוכנות אוטומטיות לסינון קורות חיים ועוד הרבה סיבות שאתם לא מקבלים תשובות.

חיפוש עבודה זה בדיוק כמו קזינו… הסיכוי שמישהו יעלה את קורות החיים שלכם ויקרא אותו הוא חמישים אחוז.
וכאן ככל שאנחנו נעשה עבודה טובה יותר הסיכויים שלנו הולכים וגדלים והנה מחקר שעשתה חברה אמריקאית שגילתה ממצאים מדהימים לגבי מחפש העבודה.
מחקר חדש שערך לאחרונה על ידי אתר TheLadders.

החברה השתמשה בטכנולוגיה שעוקבת אחר מבט העיניים, הם בדקו 15 מועמדים על מנת  להבין כיצד הם "קוראים" תיאורי משרות.
והתוצאות הם:
מחפשי העבודה קוראים בעיקר את החלק העליון של תיאורי המשרה, אבל מתעלמים  ממה שהיה כתוב בחלק התחתון שלה. משך הזמן שמשקיע מחפש העבודה בקריאת תיאור משרה היה…: 76.7 שניות.
במצב של הנחה מוטעית שקיים חוסר התאמה, המועמדים השקיעו אפילו פחות… 49.7 שניות.
רוב מחפשי העבודה משקיעים פחות זמן ממה שנראה להם בקריאה של תיאורי המשרות: כ 65% מהנבדקים טענו לפני הבדיקה שהם נוהגים להשקיע עד 10 דקות בקריאת כל תיאור משרה. במציאות, כאמור, נמצא שהם משקיעים כדקה ולפעמים אפילו פחות.
ועוד ממצעים שהתגלו בהמשך המחקר כי על כל 10 קורות חיים שמחפשי העבודה שולחים ולדעתם המשרות מתאימות להם 6 משרות לא היו מתאימות בהתם לדרישות המעסיק.
ועל כל 10 משרות מחפשי העבודה פספסו 2 משרות שהיו מתאימים להם.

מתוך המחקר הזה אנחנו יכולים לראות שאנחנו באמת צריכים להשקיע הרבה יותר בחיפוש עבודה ולהתייחס לחיפוש העבודה כאל עבודה בפני עצמה.
ולכן הקדישו זמן לקריאת המשרות התאימו את קורות החיים למשרה לפני שאתם לוחצים על ההדק שלח… בדקו שהכישורים שלכם מתאימים למשרה וגם בדקו שהמשרה, היא המשרה שאתם באמת חפצים בה.
אם כל מחפשי העבודה יעשו זאת, כמות קורות החיים שיתקבלו לכל משרה תקטן והסיכוי שהמגייסים יגיעו דווקא לקורות החיים שלכם יעלה. וזה מה שאנחנו רוצים, לא?