פיתוח קשרים –

תגובות 0 על ידי בתוך כללי
דצמבר 31, 2013

היום כאשר אנחנו קוראים עיתונים אנחנו שמים לב שכל יום נסגרת חברה,

או מקצצים במשרות, יותר ויותר אנשים נפלטים ממעגל העבודה.

כבמובן שהממשלה שלנו מציגה את נתוני האבטלה שהם נמוכים יחסית,

אבל זה שקר מוחלט, כיוון שכל מובטל מתחת לגיל 40 לאחר שלושה חודשים

לא רואים אותו יותר בנתוני האבטלה ואלה שהם מעל גיל 40 לוקח קצת יותר זמן, עד שגם הם נעלמים מנתוני האבטלה.

ולכן מצב מחפשי העבודה קשה ביותר, אז מה ניתן לעשות על מנת לשנות.

גם אנשים שבעצם יש להם מקצוע נידרש, נתקלים היום בבעיה רצינית לחזור למעגל העבודה לאחר שהם מפוטרים, או עזבו מקום עבודה.

היום אנחנו רואים שגם הטייקונים צריכים להתחיל לחפש עבודה הם נופלים כמו זבובים ולכן הם גם מפילים אותנו השכירים, אפשר לראות את הסיפורים האלה מפורסמים בעיתון דהמרקר.

אז מה עלינו ללמוד מכל מה שקורה היום במשק.

  1. אנחנו צריכים לסמוך רק על עצמנו.
  2. אנחנו צריכים להבין שללא ניהול קריירה, נכון להיום אנחנו לא נוכל להצליח.

מה זה ניהול קריירה?

בעצם ניהול קריירה זה להביא להכרה של כל מי שעוסק בתחום שלנו, לגרום לו לדעת שאנחנו קיימים ואנחנו טובים במה שאנחנו עושים.

ניהול קריירה לא נעשה בין לילה, אנחנו צריכים לחשוב על זה מהיום הראשון שאנחנו מתחילים לעבוד בכלל.

לצערי הרב, רוב האנשים לא מנהלים את הקריירה שלהם והם מגיעים בסוף לרשימת המובטלים וגם לא נכנסים לסטטיסטיקה של הממשלה ולכן ניראה לנו שמצב המשק הוא טוב ואנחנו לא מבינים איך זה שאנחנו לא מוצאים עבודה מהר. (היום חיפוש עבודה לוקח בממוצע בין שלושה חודשים לחצי שנה למקצוע נידרש (מתכנת לדוגמא) ועד לשנה וחצי למנהלים בכירים).

והשאלה היא האם אני רוצה להיות שם בין אלה שמחפשים עבודה הרבה זמן או להיות בין אלה שהעבודה מגיעה אליו, והשאלה המתבקשת האם אני יודע לטוות קשרים עם אלה שיוכלו לעזור לי בזמן הנכון ואם אלה שירצו אותי גם בזמן שאני עובד ובכלל ליצר קשרים שלעולם אני לא יהיה מובטל יותר.

אנחנו נזכרים לעשות זאת תמיד בזמן שאנחנו כבר בצרה ואז אנחנו מחפשים את החברים ואנשים שאנחנו מכירים, אבל לא טווינו את הקשרים האלה במהלך הקריירה שלנו והיום הם בעצם כאילו יהיו מוכנים לעזור לנו. (לא כולם כמובן יש יוצאים מהכלל).

אז מה אנחנו עושים בעצם, אנחנו מתחברים בבהילות לרשתות חברתיות ומנסים ליצור קשרים, כשזה קצת מאוחר מדי, אנחנו צריכים לדעת שקשרים נבנים לאורך זמן ולא ביום אחד, וכל זאת על מנת לאפשר בניית אמון הדדי.

אז מה אנחנו צריכים לעשות? מה לעשות עכשיו? האם אנחנו יכולים בכל זאת לבנות לנו קשרים גם במצב קשה!.

כן זה אפשרי, אבל צריך לבנות את זה בחוכמה יתרה.

ראשית אנחנו ניבחן את מי אנחנו מכירים ממש טוב.

נזמין אותם לפגישה בבית קפה או לארוחת צהרים, נתעניין במשפחה, נבדוק איך בעבודה ואז הדברים יתחילו לזרום, בסופו של דבר גם הוא או היא, ישאלו אתכם שאלות, וזאת תהייה ההזדמנות לספר להם שאתם לא עובדים ומחפשים עבודה, בשום אופן לא ללחוץ עליהם לעזור לכם, ברגע זה, זה צריך להגיע מהם.

כללים נוספים:

אפשר גם להתקשר לאנשים שלא דיברתם איתם הרבה זמן אבל לעשות את זה חכם, כלומר לשאול לשלומם, לשמוע מהם מה מצבם ורק לאחר מכן לנסות לקבוע איתם פגישה, מטרת הפגישה תמיד תהייה חברתית ורצון לחדש את הקשר ולא על מנת לנצל את הקשרים שלהם, שליחת קורות חיים במייל אליהם הוא בזבוז זמן מוחלט לא יצא מזה דבר.

אסור לכם לשווק שאתם מסכנים. רצוי מאוד לא לעשות מניפולציות, ולא לבוא בדרישות של "אתה חייב לי", קשרים לא נועדו כדי לנצל אותם בצורה אגרסיבית ומודעת, היא חייבת לבוא ממקום של רצון לתת ולקבל.

מתאמנים שעברו אצלי אימון תוך תקופה של חודש וחצי מצאו עבודה שהם מאוד רצו להגיע אליה, גם היום לאחר שהם למדו איך לנהל את הקריירה שלהם הם ממשכים לקבל הצעות עבודה.

אני יכול לספר לכם על מתאמנים שעברו תהליך אימון לניהול קריירה, הצליחו להתקדם ממצב של תפקיד קטן, לתפקיד של מנהל ברמה גבוהה יותר תוך תקופה לא ארוכה, אתם יכולים לשים לב שהרבה מאוד אנשים נמצאים בתפקיד הרבה מאוד שנים ולא מתקדמים והסיבה העיקרית שהם לא יודעים איך לעשות את זה.

ולכן לניהול הקריירה היום, ישנה חשיבות עליונה ויש צורך לפתח אותה כל הזמן.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. שדןת חובה מסומנים *