שינוי קריירה

תגובות כבוי על ידי בתוך אימון לפיתוח קריירה
אוקטובר 3, 2013

קריירה היא סדרה רצופה של משרות המרכיבה את חיי העבודה של אדם מסוים. אפשר שתהיה לאדם קריירה גם בתחביב, כגון ספורט או מוזיקה, אך בעיקר מתייחסת 'קריירה' לסדרה של עבודות או משרות מהן האדם מתפרנס.
בכדי לפתח קריירה על האדם להיות אחראי, בוגר, להיות מסוגל להתמודד עם תסכולים, להיות מודע ליכולות ולקשיים המאפיינים אותו ולהיות בעל רצון לפעול ולקחת חלק בעולם‏
מסלול קריירה של אדם נמשך בדרך כלל משנות ה-20 לחייו, שבהן הוא רוכש מקצוע ומשתלב בכוח העבודה, ועד להגיעו לגיל פרישה. בישראל גיל הפרישה הוא 62 שנים לאישה ו-67 שנים לגבר.
לעתים מסתיימת הקריירה מוקדם יותר, אם מחמת בחירה של העובד בפרישה מוקדמת, ואם עקב פיטורים בגיל מבוגר, שלאחריהן העובד אינו מצליח להשתלב מחדש בעבודה. גם במהלך הקריירה ייתכנו הפסקות, למשל עקב אבטלה או עקב יציאה לחופשה ללא תשלום.
במקרים רבים הכניסה לעולם העבודה נעשית דרך עבודות מזדמנות, אשר מאפשרות ללמוד את התרבות של עולם העבודה ולקבל הכשרה תוך כדי עבודה. עבודות ראשוניות אלה דורשות לרוב יכולת ארגון ושליטה בפרטים, בכפיפות לדמויות סמכות ובהרבה שגרה וחזרתיות אשר אינן מאפשרות מתן ביטוי ליצירתיות. כמו כן, יש להתמודד עם המעבר ממערכת החינוך בעלת הכללים הברורים ואפשרות התמיכה, אל מערכת עסקית מלאת גירויים ואפשרויות‏.
בהתאם לכך, במקרים רבים מתעוררות בתחילת הקריירה תחושות טבעיות וחולפות של אי-ודאות, רצון להצליח לצד פחד מכישלון ותמיהה כיצד יש להשתלב בעולם העבודה. עם זאת, רוב האנשים הבוגרים מצליחים להשתלב בעולם העבודה באופן סביר‏
לתכנון הקריירה ניתן להסתייע ביועץ קריירה, בשלב של בחירת מקצוע, וגם בשלבים מאוחרים יותר, לאחר צבירת ניסיון מקצועי, לשם תכנון המשך ההתפתחות המקצועית. יועץ קריירה אומד את תחומי ההתעניינות, האישיות, הכישורים, והמומחיות של אנשים, ומסייע בהתוויית מסלול הקריירה. התחום רחב וכולל הסדרת משרה, תכנון קריירה, לימוד אסטרטגיה והתפתחות. עד סוף המאה ה-20, מבחר גדול של אפשרויות (בעיקר של מקצועות פוטנציאליים) וחינוך רחב יותר אפשרו לתכנון קריירה להפוך למקובל.
(ביבליוגרפיה ויקיפדיה)
לצורך תכנון הקריירה כדאי להיעזר גם באימון אישי.